Qualifier Round 3 Race Lineup
1
17.5 2wd Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1AARON EGAN 14 16/5:02.129 (1)
2 2JACOB URIBE 15 16/5:13.455 (1)
3 3ED KURZAWA SR 16 15/5:10.550 (1)
4 4LANCE BARNSWORTH 17 15/5:10.657 (2)
5 5EVAN CETNAR 18 15/5:12.607 (1)
6 6KEN CETNAR 19 15/5:21.026 (1)
7 7DWAYNE HENDERSON 20 14/5:03.215 (1)
8 8JOSHUA HERBERT
2
17.5 2wd Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SMITH 6 19/5:13.440 (2)
2 2MICHEAL MCDUFFEY 7 18/5:00.263 (2)
3 3DAN HAUER 8 18/5:03.950 (2)
4 4MIKE KERR 9 18/5:11.582 (2)
5 5RAY ROEHLK 10 17/5:04.722 (2)
6 6SCOTT HEILER 11 17/5:06.788 (1)
7 7JEREMIA PILARSKI 12 17/5:13.786 (2)
8 8ERIC G
3
17.5 2wd Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RYDER HIMANEK 1 20/5:07.639 (2)
2 2WILL KNAGGS 2 19/5:02.911 (2)
3 3DEANO MATHEWS 3 19/5:04.112 (2)
4 4CUDDA 4 19/5:06.620 (2)
5 5DAN C
6 6MIKE KOSS
7 7NATHAN FINN
8 8FRED KOWALKE JR
4
13.5 4wd Buggy (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACOB URIBE 17 17/5:01.680 (1)
2 2CODY BROWNSWORTH 18 17/5:07.543 (2)
3 3RAY ROEHLK 19 17/5:13.307 (1)
4 4EVAN CETNAR 20 15/5:07.313 (2)
5 5JAMIE SQUIRES 21 15/5:17.754 (2)
6 6JOE PARKS 22 14/5:19.097 (2)
7 7DWAYNE HENDERSON 23 13/5:20.788 (1)
8 8KEN CETNAR 24 1/20.396 (1)
5
13.5 4wd Buggy (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE KOSS 9 19/5:01.031 (1)
2 2MIKE KERR 10 19/5:03.288 (2)
3 3FRED KOWALKE JR 11 19/5:07.344 (1)
4 4AARON EGAN 12 18/5:07.864 (2)
5 5KEN CALHOUN 13 18/5:08.215 (2)
6 6KONRAD BURELL 14 18/5:11.710 (2)
7 7P J BRANSTUTTER 15 18/5:13.098 (2)
8 8. LOU 16 18/5:16.360 (2)
6
13.5 4wd Buggy (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RYDER HIMANEK 1 21/5:14.590 (1)
2 2WILL KNAGGS 2 20/5:04.343 (2)
3 3GIBBY 3 20/5:06.824 (2)
4 4TYLER DAVIS 4 20/5:11.638 (1)
5 5DEANO MATHEWS 5 20/5:14.817 (1)
6 6ANDREW SMITH 6 20/5:15.694 (2)
7 7DAN C 7 20/5:15.698 (2)
8 8JOE FINN 8 19/5:00.127 (1)
7
2wd Modified Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GIBBY 1 19/5:03.564 (2)
2 2MICHEAL MCDUFFEY 2 19/5:13.802 (1)
3 3MIKE HIMANEK 3 19/5:14.836 (1)
4 4P J BRANSTUTTER 4 17/5:01.030 (1)
5 5. LOU 5 17/5:15.539 (2)
6 6RON HOLDER 6 16/5:02.669 (1)
7 7ERIC G 7 16/5:17.957 (2)
8
4wd Modified Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SMITH 1 19/5:05.211 (2)
2 2CUDDA 2 19/5:07.563 (1)
3 3KEN CALHOUN 3 18/5:10.405 (1)
4 4JEREMIA PILARSKI
5 5GARY KLEIN
6 6JOSHUA HERBERT
Event Stats & Details
Race Track Rc One Racetrack & Hobby Shop
Registrations Entries: 62
Drivers: 37
Total Race Laps 4,018
Total Race Time 19 hours, 46 minutes, 21 seconds
close X